Veri İhlali Bildirimi

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Veri İhlali Bildirimleri-Çizgi Telekomünikasyon A.Ş. ve Kale Holding A.Ş.

Kale Holding A.Ş. ve Grup Şirketleri ve Çizgi Telekomünikasyon A.Ş veri ihlali bildirimi hangi ihlalleri kapsıyor? Adı geçen firmalar tarafından Kişisel Verileri Koruma Kuruluna veri ihlali bildiriminde bulunuldu. Detaylara sırasıyla birlikte bakalım.

Çizgi Telekomünikasyon A.Ş. Veri İhlali Bildirimi Detayları

Çizgi Telekomünikasyon A.Ş. veri ihlali bildiriminde özetle;
 • 7 Kasım 2020 tarihli hafta sonu vardiyası için şirkete gelen görevli çalışanın, rutin kontrolleri yapmak için sunucuya uzaktan bağlandığında sunucu masaüstünde bir mesaj bulduğu, bunun üzerine yapılan inceleme neticesinde, müşteri bilgilerinin bulunduğu şirket sunucularında bazı kötü amaçlı yazılımların bulunduğunun aynı gün tespit edildiği,
 • İhlalden, T.C. kimlik numarası, ad ve soyadı, e-posta ve ev adresi, müşteri işlem detayları (kredi kartı bilgileri gibi), müşterinin satın aldığı hizmetler ve bu hizmetlere ilişkin işlemlere konu tarih-saat bilgileri gibi müşteri bilgilerinin etkilenmiş olabileceği,
 • İhlalden etkilenen kişilerin şirketten hizmet alan müşteriler olduğu,
 • İhlalden etkilenen kişi ve kayıt sayısının henüz bilinmediği,
 • İhlal hakkında incelemenin devam ettiği
  ifade edilmiştir.
  Resmi kamuoyu duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kale Holding A.Ş. ve Grup Şirketleri Veri İhlali Bildirimi Detayları

Kale Holding A.Ş. ve Grup Şirketleri veri ihlali bildiriminde özetle;
 • Sunucu üzerindeki bazı veri tabanlarının şifrelenmesi şeklinde meydana gelen kişisel veri ihlalinin 04.11.2020 tarihinde gerçekleştiği,
 • İhlalden etkilenen kişisel verilerin henüz tespit edilemediği,
 • İhlalden etkilenen kişi ve kayıt sayısının henüz tespit edilemediği,
 • İhlalden etkilenen kişi gruplarının henüz bilinmediği,
 • İhlal hakkında veri sorumluları tarafından incelemenin devam ettiği
  ifade edilmiştir.
  Resmi kamuoyu duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kanun gereği veri ihlali bildirimi en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirilmek zorunda. Kale Holding A.Ş. ve Grup Şirketleri ve Çizgi Telekomünikasyon A.Ş.  Veri İhlali Bildirimi veri sorumlularına ait incelemelerin devam ettiği, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 06.11.2020 tarih ve 2020/84 sayılı kararlarında ifade edilmiştir.

Şirketiniz için veri ihlalinden kaçınma ipuçlarına göz atabilir, VERBİS kayıt desteği alarak şirketinizi koruyabilirsiniz.

güncel haberler

Veri Sorumlusu Avukata 125.000 TL İdari Para Cezası

Ücretsiz Ön Analiz Raporu-KVKK Risk Ölçer
Aşağıda bulunan iki maddeden birisi sizi ilgilendiriyor ise VERBİS’e kayıt olmakla yükümlüsünüz demektir.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

VERBİS Nedir?

VERBİS kayıt desteği için HEMEN başvur!

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

İletişim Formu Aydınlatma Metni

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10 uncu maddesi ile “Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” kapsamında, veri sorumlusu sıfatıyla Lundo Data tarafından hazırlanmıştır.

Lundo Data Şirketi olarak kişisel verileriniz; hizmet temin süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi ve bir hakkın tesisi hukuki sebeplerine dayalı olarak elektronik ortamda başvuru yoluyla otomatik olarak işlenmektedir.

Kişisel verileriniz, açık rıza alınması halinde iş ortaklarına, tedarikçilere, 3. kişilere ve talep edilmesi halinde yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılabilecektir.

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11 inci maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca Lundo Data Şirketi’ne yazılı olarak veya info@lundodata.com kurumsal elektronik posta adresine iletebilirsiniz.

Lundo-Data-Popup

Lundo Data İle

Şirketini Korumaya Başla!