Hanon Automotive Veri İhlali Bildirimi

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Veri İhlali Bildirimi-Hanon Automotive Climate Sys. Manufacturing Industrial and Commercial Co.

Hanon Automotive veri ihlali bildirimi  hangi ihlalleri kapsıyor? Hanon Automotive Climate Sys. Manufacturing Industrial and Commercial Co. tarafından Kişisel Verileri Koruma Kuruluna veri ihlali bildiriminde bulunuldu. Hanon Automotive Climate Sys. Manufacturing Industrial and Commercial Co.’de 04.10.2020 tarihindeki ihlalden etkilenen kişi sayısının belli olmadığı bildirildi.

Hanon Automotive Climate Sys. Manufacturing Industrial and Commercial Co. Veri İhlali Bildirimi Detayları

Hanon Automotive veri ihlali bildiriminde özetle;
  • 04.10.2020 tarihinde şirketin küresel sunucularının çoğundaki dosyaları şifreleyen bir fidye yazılımı saldırısına uğradığı,
  • İhlalden etkilenen kişisel verilerin henüz bilinmediği,
  • İhlalden etkilenen kişi ve kayıt sayısının henüz bilinmediği,
  • İhlalden etkilenen ilgili kişi gruplarının henüz bilinmediği,
  • İhlalin ilgili kişilere yönelik olumsuz sonuç doğurma olasılığının henüz bilinmediği,
  • İhlal etkisine yönelik değerlendirme çalışmalarının devam ettiği
    ifade edilmiştir.

Kanun gereği veri ihlali bildirimi en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirilmek zorunda. Hanon Automotive Climate  Veri İhlali Bildirimi veri sorumlularına ait incelemelerin devam ettiği, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 09.10.2020 tarih ve 2020/789 sayılı kararlarında ifade edilmiştir.

Şirketiniz için veri ihlalinden kaçınma ipuçlarına göz atabilir, VERBİS kayıt desteği alarak şirketinizi koruyabilirsiniz.

güncel haberler

Veri Sorumlusu Avukata 125.000 TL İdari Para Cezası

Ücretsiz Ön Analiz Raporu-KVKK Risk Ölçer
Aşağıda bulunan iki maddeden birisi sizi ilgilendiriyor ise VERBİS’e kayıt olmakla yükümlüsünüz demektir.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

VERBİS Nedir?

VERBİS kayıt desteği için HEMEN başvur!

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

İletişim Formu Aydınlatma Metni

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10 uncu maddesi ile “Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” kapsamında, veri sorumlusu sıfatıyla Lundo Data tarafından hazırlanmıştır.

Lundo Data Şirketi olarak kişisel verileriniz; hizmet temin süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi ve bir hakkın tesisi hukuki sebeplerine dayalı olarak elektronik ortamda başvuru yoluyla otomatik olarak işlenmektedir.

Kişisel verileriniz, açık rıza alınması halinde iş ortaklarına, tedarikçilere, 3. kişilere ve talep edilmesi halinde yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılabilecektir.

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11 inci maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca Lundo Data Şirketi’ne yazılı olarak veya info@lundodata.com kurumsal elektronik posta adresine iletebilirsiniz.

Lundo-Data-Popup

Lundo Data İle

Şirketini Korumaya Başla!