Veri İhlali Bildirimi-Vatan Bilgisayar

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Veri İhlali Bildirimi-Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ

Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ veri İhlali bildiriminde neler var? Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Kişisel Verileri Koruma Kuruluna veri ihlali bildiriminde bulunuldu. Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ihlalden etkilenen kişi sayısının şu aşamada 27.143 olduğu bildirildi.

Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ Veri İhlali Bildirimi Detayları

Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ  vermiş olduğu veri ihlali bildiriminde özetle;

  • İhlalin; başka bir kaynaktan elde edilmiş olduğu değerlendirilen kullanıcı ismi (e-posta) ve şifrelerin veri sorumlusunun web sitesinde geçerli olup olmadığının denenmesi sonucu, başarıya ulaşmış olan kullanıcı ismi ve şifrelerin bir internet sitesinde yayınlanması benzer biçimde gerçekleştiği,
  • Giriş denemelerinin vatanbilgisayar mobil arayüzünde kullanılan bir internet servis altındaki api ile programatik olarak denendiği,
  • İhlalin 05.10.2020 tarihinde saat 01:30’da gerçekleştiği ve bir emniyet firmasından gelen ihtar e-maili ile 05.10.2020 tarihinde saat 17:04’te tespit edilmiş olduğu,
  • İhlalden etkilenen şahsi verilerin www.vatanbilgisayar.com üye kullanıcı ismi (e-posta adresi) ve bu kullananların www.vatanbilgisayar.com’da yer edinen şifreleri olduğu,
  • İhlalden 27.143 vatanbilgisayar.com üyesinin etkilendiği,
  • İlgili kişilerin veri ihlaliyle alakalı olarak kisiselverim@vatanbilgisayar.com uzantılı e-posta adresinden malumat alabileceği ifade edilmiştir.

Kanun gereği veri ihlali bildirimi en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirilmek zorunda. Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ Veri İhlali Bildirimi veri sorumlularına ait incelemelerin devam ettiği, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 09.10.2020 tarih ve 2020/789 sayılı kararlarında ifade edilmiştir.

Şirketiniz için veri ihlalinden kaçınma ipuçlarına göz atabilir, VERBİS kayıt desteği alarak şirketinizi koruyabilirsiniz.

güncel haberler

Veri Sorumlusu Avukata 125.000 TL İdari Para Cezası

Ücretsiz Ön Analiz Raporu-KVKK Risk Ölçer
Aşağıda bulunan iki maddeden birisi sizi ilgilendiriyor ise VERBİS’e kayıt olmakla yükümlüsünüz demektir.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

VERBİS Nedir?

VERBİS kayıt desteği için HEMEN başvur!

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

İletişim Formu Aydınlatma Metni

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10 uncu maddesi ile “Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” kapsamında, veri sorumlusu sıfatıyla Lundo Data tarafından hazırlanmıştır.

Lundo Data Şirketi olarak kişisel verileriniz; hizmet temin süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi ve bir hakkın tesisi hukuki sebeplerine dayalı olarak elektronik ortamda başvuru yoluyla otomatik olarak işlenmektedir.

Kişisel verileriniz, açık rıza alınması halinde iş ortaklarına, tedarikçilere, 3. kişilere ve talep edilmesi halinde yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılabilecektir.

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11 inci maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca Lundo Data Şirketi’ne yazılı olarak veya info@lundodata.com kurumsal elektronik posta adresine iletebilirsiniz.

Lundo-Data-Popup

Lundo Data İle

Şirketini Korumaya Başla!