Veri İhlali Bildirimi Penti Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve İştirakleri

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Veri İhlali Bildirimi-Penti Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve İştirakleri

Penti Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve İştirakleri tarafından Kişisel Verileri Koruma Kuruluna veri ihlali bildirimi yapıldı.

Penti Giyim Veri İhlali Detayları

Penti Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Türkiye) ve iştirakleri olan Penti Çorap Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Türkiye), SC Penti World SRL (Romanya), Penti World LLC (Kazakistan) ve Penti Giyim Ticaret Anonim Şirketi (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) tarafından tarafından Kişisel Verileri Koruma Kururuluna yapılan veri ihlali bildiriminde özetle;

  • Penti Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin sistemlerine fidye saldırısının yapıldığı,
  • Veri ihlalinin 31.07.2020 tarihinde gerçekleştiği ve aynı tarihte tespit edildiği,
  • İhlal sonucunda;Penti Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin tahmini 650 kullanıcısına ait kimlik ve iletişim verilerinin, Penti Çorap Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin tahmini 130 kullanıcısına ait kimlik ve iletişim verilerinin, SC Penti World SRL’nin tahmini 45.228 çalışan, müşteri ve potansiyel müşterilerine ait kimlik, iletişim ve müşteri işlem verilerinin, Penti World LLC’nin tahmini 14 çalışanına ait kimlik ve iletişim verilerinin, Penti Giyim Ticaret Anonim Şirketinin tahmini 4 kullanıcısına ait kimlik, iletişim ve müşteri işlem verilerinin etkilendiği
  • İhlalden etkilenen net kişi sasının henüz tespit edilemediği,
  • Penti Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin konuyla ilgili inceleme başlattığı
ifade edilmiştir.

Kanun gereği veri ihlali bildirimi en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirilmek zorunda. Veri sorumlusuna ait incelemelerin devam ettiği, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 06.08.2020 tarih ve 2020/600-601-602-603-604 sayılı kararında ifade edilmiştir.

Şirketiniz için veri ihlalinden kaçınma ipuçlarına göz atabilir, VERBİS kayıt desteği alarak şirketinizi koruyabilirsiniz.

güncel haberler

Veri Sorumlusu Avukata 125.000 TL İdari Para Cezası

Ücretsiz Ön Analiz Raporu-KVKK Risk Ölçer
Aşağıda bulunan iki maddeden birisi sizi ilgilendiriyor ise VERBİS’e kayıt olmakla yükümlüsünüz demektir.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

VERBİS Nedir?

VERBİS kayıt desteği için HEMEN başvur!

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

İletişim Formu Aydınlatma Metni

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10 uncu maddesi ile “Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” kapsamında, veri sorumlusu sıfatıyla Lundo Data tarafından hazırlanmıştır.

Lundo Data Şirketi olarak kişisel verileriniz; hizmet temin süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi ve bir hakkın tesisi hukuki sebeplerine dayalı olarak elektronik ortamda başvuru yoluyla otomatik olarak işlenmektedir.

Kişisel verileriniz, açık rıza alınması halinde iş ortaklarına, tedarikçilere, 3. kişilere ve talep edilmesi halinde yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılabilecektir.

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11 inci maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca Lundo Data Şirketi’ne yazılı olarak veya info@lundodata.com kurumsal elektronik posta adresine iletebilirsiniz.

Lundo-Data-Popup

Lundo Data İle

Şirketini Korumaya Başla!