Veri İhlali Bildirimi - PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Veri İhlali Bildirimi-PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş. veri İhlali bildiriminde neler var? PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş. tarafından Kişisel Verileri Koruma Kuruluna veri ihlali bildiriminde bulunuldu. PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş. veri ihlali bildiriminde özellikle ihlalden etkilenen kişi sayısının şu aşamada belirlenemediği belirtildi.

PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş. Veri İhlali Bildirimi Detayları

PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş.  vermiş olduğu veri ihlali bildiriminde özetle;

  • İhlalin; Şirketin kullanmış olduğu server cihazında çalışan muhtelif yazılımların ve bu yazılımlarda üretilen bilgilerin yer almış olduğu dosyaların şifrelenmesi üzere gerçekleştiği,
  • İhlalin 20.09.2020 tarihinde saat 01:00’de gerçekleştiği ve mesai başında sistemin test edilmesi üstüne 21.09.2020 tarihinde saat 08:00’de tespit edildiği,
  • İhlalden kimlik, iletişim, özlük, hukuki işlem, satın alan işlem, finans, mesleki deneyim, marketing verilerinin etkilendiği,
  • İhlalden etkilenen hususi kalifiye şahsi verilerin ırk ve etnik orijin detayları olduğu,
  • İhlalden etkilenen alakalı şahıs gruplarının çalışanlar, kullanıcılar ile satın alan ve potansiyel müşteriler olduğu,
  • İhlalden etkilenen şahıs sayısının bu noktada tespit edilemediği
ifade edilmiştir.
Kanun gereği veri ihlali bildirimi en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirilmek zorunda. PSL Elektronik San. ve Tic. A.Ş. Veri İhlali Bildirimi veri sorumlularına ait incelemelerin devam ettiği, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 24.09.2020 tarih ve 2020/737 sayılı kararlarında ifade edilmiştir. Şirketiniz için veri ihlalinden kaçınma ipuçlarına göz atabilir, VERBİS kayıt desteği alarak şirketinizi koruyabilirsiniz.

güncel haberler

Veri Sorumlusu Avukata 125.000 TL İdari Para Cezası

Ücretsiz Ön Analiz Raporu-KVKK Risk Ölçer
Aşağıda bulunan iki maddeden birisi sizi ilgilendiriyor ise VERBİS’e kayıt olmakla yükümlüsünüz demektir.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

VERBİS Nedir?

VERBİS kayıt desteği için HEMEN başvur!

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metnini okuduğunuzu onaylıyorsunuz.

İletişim Formu Aydınlatma Metni

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10 uncu maddesi ile “Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” kapsamında, veri sorumlusu sıfatıyla Lundo Data tarafından hazırlanmıştır.

Lundo Data Şirketi olarak kişisel verileriniz; hizmet temin süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi ve bir hakkın tesisi hukuki sebeplerine dayalı olarak elektronik ortamda başvuru yoluyla otomatik olarak işlenmektedir.

Kişisel verileriniz, açık rıza alınması halinde iş ortaklarına, tedarikçilere, 3. kişilere ve talep edilmesi halinde yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılabilecektir.

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11 inci maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca Lundo Data Şirketi’ne yazılı olarak veya info@lundodata.com kurumsal elektronik posta adresine iletebilirsiniz.

Lundo-Data-Popup

Lundo Data İle

Şirketini Korumaya Başla!